Tescil belgesi aldı

İsviçreli denetçi kuruluş Bio-Inspecta tarafından organik ürün yaptıkları belgelenen firmalarının TSE, ISO ve HACCEP gibi üretim ve gıda güvenliği sertifikalarına da sahip olduğunu vurgulayan Tombul Doğal ve Organik Ürünler Firması Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çeltik, ürünlerinin hiçbirinde katkı maddesi kullanılmadığını ifade etti. Çeltik, içerisinde hiçbir GDO maddesi bulunmayan, besleyici ve şifalı tarhanayı müşterilerinin sofralarına taşıdıklarını söyledi. Acılı ve tatlı olmak üzere 250 gramdan 10 kiloya kadar paketledikleri katkısız ev tarhanasını vatandaşların severek tüketmeye başladığını anlatan Çeltik, İstanbul CNR Expo Uluslararası Gıda Fuarı’na katıldıklarını söyledi.

Sofraların yeni gözdesi organik ev tarhanası

Tarımsal üretimde zararlı böceklerin öldürülmesi için kullanılan kimyasal zirai ilaçlar ya da üreticinin daha fazla hasılat elde etmek için yaptığı suni gübreleme yöntemleri her geçen gün insan sağlığını olumsuz yönde etkilerken, yeni ürünler satışa sunuluyor. Müşterilerine mevsiminde yetişen gıda ürünlerini sunan Tombul Gıda firması, organik ev tarhanası da üretti. Tombul Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çeltik, “Biz, İsviçreli denetçi kuruluş Bio- Inspecta tarafından organik olarak ürünümüzü belgeledik. Ayrıca TSE, ISO ve HACCEP gibi üretim ve gıda güvenliği sertifikalarına da sahibiz. Bebekler içinde organik tarhana üretiyoruz.” dedi.

İzmir’de 12 yıl önce Kemal Çeltik tarafından kurulan firma organik tarhaan üretim sertifikasını aldı. Ege Bölgesi’ndeki çiftçilerle anlaşma yaparak organik tarım metotolarına ve yönetmeliklere uygun olarak üretim yapan firma, organik ev tarhanası kriterlerine uyuyor. Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde üretim tesisinde, organik buğday unu, kırmızıbiber, soğan, nane ve taze domatesleri kullanarak organik ürün üreten firma, aynı zamanda kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel lezzetimizi tekrar sofralara taşıyor.