Tombul Organik Tarhana 400 gr -Kutulu

İçindekiler;

  • Organik Buğday unu,
  • Organik Taze kırmızıbiber (kapya)
  • Organik  Süzme Yoğurt,
  • Organik Ekşi Maya
  • Organik Kuru Soğan
  • Organik Kuru Nane

Ağırlık : 400 Gr

Tat    : Tatlı

Özellik: Organik , Kutulu

Not: Tombul Organik  Tarhana almak için www.tombuldogal.com sitesi üzerinden veya [email protected] mail adresinden ayrıca 0232-232 66 88 nolu telefon üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Tarhanamızın üretiminde;

Organik buğday unu, organik taze kırmızı biber(kapya), organik taze domates, organik yoğurt, organik nane, organik soğan ve ekşi hamur mayası katılarak fermantasyona bırakılır. Daha sonra kurutma ranzalarına serilerek, doğal hava sirkülasyonu ile güneş görmeden kurutulan TOMBUL EV TARHANAMIZ değirmende  öğütülüp paketlenerek satışa hazır duruma gelmektedir.

TSE, ISO, HACCEP gibi üretim ve gıda güvenliği sertifikalarını da almış olan firmamız, tamamen doğal yöntemler ile annemizin yaptığı tarzda katkı ve koruyucu madde kullanmadan organik tarım esaslarına uygun olarak üretimine devam etmektedir.

Tombul Organik Tarhana ürün grubumuz içinde 400 ve 500 gram ambalajlarda  Tombul Organik Otantik Kese, Tombul Organik Tarhana ve Tombul Organik Bebek Tarhanası çeşitlerimiz mevcuttur.

Tarhanayı gariban sofralarından alıp lüks restoranlara sokmayı başaran Tombul Tarhana her kesime tarhanayı sevdirmiştir. Bebek tarhanası, katkısız ev tarhanası, organik tarhana çeşitleri ile her kesime hitap etmektedir

Tarhananın Faydaları

    Sindirimi kolaylaştırır

Tarhana sayesinde proteinlerin sindirilmesi kolay olduğu için başta bebekler ve çocuklar olmak üzere her şey grubundan insan bu besini ister sabah ister öğlen ya da akşamları rahatlıkla tüketebilirler.

    Bağışıklık sistemini güçlendirir

Ayrıca tarhana, vücudun direnç kazanmasını sağlayarak hastalıklara karşı vücudun koruma sistemini desteklemektedir. Hastalıklara karşı vücudun karşı direnç kazanması için mineral ve vitamin dengesinin doğru şekilde ayarlanması çok önemlidir. Tarhana içinde bulundurduğu kalsiyum, B vitamini, çinko ve demir sayesinde vücudun vitamin ve mineral dengesini ayarlanmasında yardımcı olmaktadır. Kış hastalıkları başta olmak üzere bulaşıcı hastalıklara karşı vücudu korur.

    Vücut dengesini ayarlar

Vücut direncinin artmasında çok etkili olan tarhana vücut direncini artırarak gün içerisinde gerekli olan enerjiyi temin eder.  Bebekler ve yaşlılar başta olmak üzere her yaş gurubu için gerekli olan enerjiyi vücuda verir.

    B vitamini bakımından zengindir

Kepeği ayrılmamış undan hazırlanan tarhana içerisinde yer alan B vitamini, normal tarhanalara göre oran olarak çok yüksektir.