Tarhana Üretim Videoları Tarhana Üretim Resimleri

Blog


Doğal Ev Tarhanası


Sağlık sorunlarının çığ gibi büyüdüğü günümüzde soframıza neleri koyduğumuz konusunda daha dikkatli olmamız gerekiyor. Tarhana, yapımı çok zor olmayan, tadanlar ve alışanlar içine vazgeçilmesi mümkün olmayan geleneksel bir çorba çeşidimizdir. Hazırlanması kolay, iç ısıtıcı tarhana evlerin vazgeçilmezi olarak başköşededir.


Araştırmalara göre tarhana Türk kavimleri tarafından çok eski çağlarda üretilip tüketilmiştir. Anadolu’ya Orta Asya'dan göç eden Türklerle birlikte geldiği yönünde bilgiler mevcuttur. Anadolu'nun ve Türk mutfağının vazgeçilmezlerindendir.


Raf ömrünü artırıcı kimyasal katkı maddeleri içeren hazır çorba yerine tüketilmesi tavsiye olunan ev yapımı diğer çorbaların yanında doğal ev tarhanası ilk sıralarda yerini almaktadır. Sağlıklı beslenmenin yolu, bildiğiniz, güvendiğiniz doğal lezzetlerden geçmektedir.


Faydaları:


Doğal ev tarhanasının çok sayıda yararları olduğu bilinmektedir.


Tarhana bir vitamin ve mineral deposudur adeta. Çeşitli vitaminleri(A,B,C, ) ve kalsiyum, çinko, demir, iyot, fosfor, kükürt, silis gibi çeşitli mineralleri içerdiği bilinmektedir.


Kalsiyum içeriği sebebiyle kemikleri güçlendirir.


İçeriğinde bulunan proteinler vücut için gerekli aminoasitleri dengeli ve bol miktarda karşılamaktadır.


Hastalıklara karşı vücut bağışıklığını güçlendirmektedir. Özellikle kış aylarında bu sebeple tercih edilmektedir. Soğuk algınlığına iyi geldiği söylenir.


Sindirimi kolaydır, doğal tokluk hissi verir.


Mayalanma yoluyla elde edildiği için probiyotik özelliktedir.


Glisemik indeksinin beyaz ekmekten daha düşük olması ve doyurucu özelliği sebebiyle hipertansiyonu, diyabeti olanlara tavsiye edilir.


Yoğurt tüketemeyenler için iyi bir seçenektir.


İçerdiği likopen (sebze ve meyvelerde doğal olarak bulunan, kırmızı renk veren bir pigmenttir) ile iyi bir antioksidan ve antikanserojendir.


İçerikleri:


Buğday unu, taze kapya (kırmızı) biber, yoğurt, doğal taze domates, soğan, tuz, kuru nane, tarhana otu ve hamur mayası ile mayalandırılarak elde edilen ve bez torbalarda satışa hazırlanan doğal tarhanamızı sitemizden sipariş vererek alabilirsiniz.


Özellikleri:


Mevsiminde yetişmiş, doğal koşullarda üretilmiş taptaze ürünleri ve emeğimizi bir bez torbaya sizin için sığdırdık. Tarhana yapımının geleneksel çizgisinin dışına çıkmadan her eve bu lezzetin girmesini isteyerek yapmaktayız doğal ev tarhanası üretimini.


Anne eli değmiş gibi büyük bir titizlikle hazırladığımız acı ve tatlı çeşitlerimiz 500 gr, 1000 gr, isteğe göre 5 kg’lık acı ve tatlı paketler halinde satışa hazırdır. Ayrıca bebek tarhanası seçeneğimizi de sizin için üretmekteyiz. Doğadan alıp en uygun ve sağlıklı şartlarda üretmek, size ulaştırmak bizim görevimiz.


Ürünlerimizin hiçbirinde boyar madde ve raf ömrünü uzatıcı katkı maddeleri yoktur.


Neden biz:


Doğallık, tazelik, güven, itina, hijyen, tecrübe, kalite, dürüstlük, müşteri memnuniyeti, yaptığımız işe verdiğimiz önem bizim olmazsa olmazlarımızdandır. Firmamızın amacı son derece hijyenik ve geleneksel yöntemlerle elde ettiğimiz doğal ev tarhanası ile içinizi ısıtmak, sağlığı evinize ve yaşamınıza dâhil etmektir. Firmamız TSE, ISO,HACCEP gibi üretim ve gıda güvenliği sertifikalarına sahip olup tamamen doğal yöntemler ile üretim yapmaktadır. Katkısız, organik, bebek tarhanası çeşitlerimizle hizmetinizdeyiz. Ürünlerimizi marketlerde, aktar ve baharatçılarda bulabilirsiniz.


Sitemizden (tombuldogal.com)


Bez kese içinde tatlı 500 gr, tatlı 1 kg, tatlı 5 kg, acı 500 gr, acı 1 kg ve acı 5 kg,


Kutu içinde organik 500 gr, organik bebek tarhanası 500 gr


Kutu içinde bebek tarhanası 250 gr


Zipli poşet içinde bebek tarhanası 200 gr


Çeşitlerimiz mevcut olup sipariş verebilirsiniz.


Sosyal medyada da Organik Tarhana, Bebek Tarhanası, Katkısız Ev Tarhanası adlı hesaplarla aktif olarak varız.


Ürün, kampanya ve sürprizlerimizden haberdar olmak için bizi takip etmenizi dileriz.Blog - Son Makaleler » Tüm Blok Makaleleri