Tarhana Üretim Videoları Tarhana Üretim Resimleri

Blog


Bebek Tarhanası


Tarhana Çorbası, Geleneksel Türk Mutfağımızın lezzetli çorbaları arasında en besleyici ve en önemli çorbaların en başında gelir. Tarhana önemlidir, bebeklerimiz ise daha önemlidir. Bebeğimizin beslenmesi, onun sağlığını ve gelişimini direk olarak etkilediği için, anneler, anneanneler, babaanneler bu konuda son derece hassas ve titizlerdir.


Tarhana önemlidir dedik ama bebekler söz konusu olunca, Bebek Tarhanası ve hem de Organik Bebek Tarhanası daha da bir önem kazanır.


Gelin önce Tarhana nedir, nasıl yapılır, içinde neler vardır, inceleyelim. Sonrasında Organik Bebek Tarhanasına geçelim. Ne dersiniz?


Tarhana yüksek oranda A- B- ve C vitamini içerdiği gibi içinde ayrıca, fosfor, iyot, silis, kükürt gibi önemli maddeler de bulundurmaktadır. Küçük büyük herkes tarafından sevilerek tüketilen ve besleyici değeri çok yüksek olan bir gıda türüdür tarhana çorbası...


Tarhana içine neler katılarak, nasıl ve ne şekilde üretilir?


Tarhananın başlıca katkıları ürünleri domates, biber, soğan, nane, yoğurt, un, kekik, maydanozdan oluşur. Bunlar gölgede kurutularak çorba yapmaya hazır hale getirilir. Birbirinden lezzetli ve farklı besin har gruplarının bir araya gelmesiyle üretilen tarhana tüm bu lezzetlerle damak zevkine hitap eder. Tarhananın, sindirim sistemini rahatlatıcı özelliği vardır. Tarhana çorbası son derece besleyici ve doyurucu bir üründür.


Bebek Tarhanasına gelince; Organik Bebek Tarhanası, bebekte gaz sorunu yaratmayacak, sindirime katkı sağlayacak alerji yapmayacak, acı ve baharat içermeyecek şekilde üretilmesi gereken bir tarhana olmalıdır. Bebeklerin, anne sütünden normal gıda sürecine geçiş yaptığı dönemde ve geçtikten sonra Organik Bebek Tarhanası, annelerin mutfakta elinin altında durması gereken, vazgeçilmez ve her an imdadınıza hazır bir gıdadır.


Organik Bebek Tarhanası, sindirim sistemini düzenlerken mucizeler yaratır. Bebeğinizin gaz problemi artık korkulu rüyanız olmaktan çıkacaktır. Hem bebeğinizin ve hem de sizin uykularınız bile düzene girecektir bu sayede. Tarhana çorbasını pişirirken, uygun et, kemik suyu ve sebzeler de katarak çorbanın lezzetine lezzet katabilir ve besin değerini iyiden iyiye attırmak elinizde. Bebeğinize süt takviyesi yapmak için de tarhana çorbası iyi bir çözümdür. Süt ve tarhana birbirine çok yakışır. Çocuk doktorunuza da danışarak bebeğinizi 4 aylıktan itibaren takviye besin olarak tarhana çorbasıyla besleyebilir, gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.


Sıra bebeğimizin leziz tarhana çorbasını nasıl pişireceğimize geldi. Bir litre içme suyuna 3 çorba kaşığı tarhanayı katıp, kısık ateşte kaynayıncaya kadar usul usul bırakmaksızın karıştırın. Çorba kaynamaya başlayınca karıştırmayı bırakın. 10 dakika daha kısık ateş üzerinde kaynamaya devam ettikten sonra bebeğinizin çorbası hazırdır. Isıtmak için ise mikro dalga fırın kullanmanızı önermiyoruz. Bebeğiniz 1 yaşından küçükse, çorbayı pişirirken tuz ve baharat ilave etmemenizi öneriyoruz.


Organik Bebek Tarhanası satın alırken ambalajın açık olmamasına dikkat ediniz. Paketi açıp tarhanayı gereken miktarda kullandıktan sonra ise hava almayacak şekilde iyice kapatınız. Tarhanayı muhafaza ederken serin ve bir kuru yerde olmasına özen gösteriniz. Her türlü tavsiyemize rağmen siz siz olun bebeğinizin doktoruna danışmadan farklı hiçbir şey yapmayın. Bebeğiniz bebeğimizdir.


Tarhananızın tamamıyla doğal tarım ortamlarında ekilen, bakılan, yetiştirilen, gübrelenen ve organik koşullarda içerdiği vitamin ve mineraller maksimum noktada olacaktır. Sebzelerin toplanması, istiflenmesi, nakliyesi, işlenmesi, paketlenmesi, depolanması, dağıtım kanallarına ulaştırılması ve kullanıcıya hazır hale getirilmesinin her bir aşaması, gıdanın ilk günkü özelliklerini kaybetmemesi açısından çok önemlidir.


Bunun üzerine bir de Türk Mutfağının geleneksel lezzetlerine lezzet katmak, bebeğinizi sanki bir gurme edasıyla beslemek, sıradan bir yemek pişirmekten öte annelerimizin ustalığını da konuşturacaktır. Afiyetler olsun. Dileğimiz, bebeğinizin sağlıkla ve sevgiyle büyümesi...


Blog - Son Makaleler » Tüm Blok Makaleleri